Baveco Plaka Tanıma Sistemi Üstün yazılım ve donanım özeliklerine sahip sürekli gelişmeye açık bir sistem olacak şekilde dizayn edilmiş.  Müşteri isteklerini ön planda tutan , müşteriye özel yazılım ve donanım ilavesi mümkün olan bir sistemdir.Sistemimiz araç kayıt ve kontrol ihtiyacı olan tüm işletmelere uygundur. Alış Veriş Merkezleri , Site Girişleri ,...devamı..

Baveco Plaka Tanıma Sistemi

Baveco Plaka Tanıma Sistemi Üstün yazılım ve donanım özeliklerine sahip sürekli gelişmeye açık bir sistem olacak şekilde dizayn edilmiş.  Müşteri isteklerini ön planda tutan , müşteriye özel yazılım ve donanım ilavesi mümkün olan bir sistemdir.Sistemimiz araç kayıt ve kontrol ihtiyacı olan tüm işletmelere uygundur.

Alış Veriş Merkezleri ,
Site Girişleri ,
Otoparklar ,
Petrol istasyonları ,
Araç Tamir ve bakım istasyonları ,
Emniyet ve Askeri Bölgeler ,
Müşteri takip ihtiyacı olan tüm işletmeler için uygundur ,
Desteklenen Plaka Tipleri Dikdörtgen , kare , resmi , çerçevesiz  . ( Türkiyede ilk )

Yazılım ve Donanım Özellikleri 

Yazılım Kurulumu ve Kullanımı kolaydır ve Anlaşılır şekilde dizayn edilmiştir. Her seviye bilgisayar kullanıcı kolaylıkla kullanabilmektedir.  Yazılım dili Türkçe dir işletim sistemi  Windows xp/vista/server ve 7 versionlarında sorunsuzca çalışmaktadır. Yazılım Müşteri isteklerine göre düzenlenip kullanılmaktadır.Sistem Çalışma Özellikler Kullanıcı isteğine bağlı olarak yazılımdan ayarlanır.
Yazılıma kayıtlı giriş-çıkış yetkisi olan araçların plaka tespiti yapılıp yazılım database den sorgulandıktan sonra araç yetkili ise sisteme bağlı donanım bariyer, otomatik kapı vb.. Harekete geçirilir.  Araç bilgileri plaka,saat, tarih,giriş-çıkış  vb… bilgiler Isteğe bağlı olarak araç resmi  sisteme kaydedilir.

Araç Giriş yetkisi yoksa sistem yine aracın kaydını alır fakat giriş izni vermez sistem bir operatör tarafından kullanılıyor ise operatör tarafından manuel giriş yetkisi verilir ziyaretci olarak tanımlana bilir vb.. Tüm hareketler yazılım tarafından kaydedili giriş yetkisi vermiş olan operatör bilgiside araç bilgisi ile birlikte database tutulur.

Sistem Çalışma Özellikleri Kullanıcı isteğine bağlı olarak yazılımdan ayarlanır.Yazılıma kayıtlı olmayan giriş-çıkış ın  serbest olduğu sistemlerde araçların plaka tespiti yapılıp yazılıma  Araç bilgileri plaka,saat, tarih, giriş-çıkış vb.. Kaydedilir. sisteme bağlı donanım bariyer, otomatik kapı vb..  Harekete geçirilir. İsteğe bağlı olarak araç resmi  sisteme kaydedilir.  Giriş izni olmayan veya giriş izni iptal edilen kullanıcıların bilgileri sistemden silinmez sadece yetkisi iptal edilen  araçlar Karalisteye eklenir. Kara Listeye ekli bir araç giriş yapmak istediği zaman operatör  sesli uyarı ve ekran ; mesajı ile uyarılır aynı zamanda araç bilgileri plaka, saat, tarih vb..  olarak otomatik kaydedilir ve istege bağlı olarak  araç resmi çekillere sisteme kaydedilir. Sisteme 10 Ayrı Operatör Yekilendirme yapılabilinir  Operatörler Kullanıcı Adı ve Şifresi ile programa giriş yapabilirler  kendilerine verilen yetki seviyesinde programı kullanırlar yapılan her işlem kaydedilir ve raporlanır.
Raporlar 
 • Plaka bazında raporlama
 • Ad Soyad olarak raporlama
 • Tarih Saat aralıkları raporlama
 • Karaliste Raporlama
 • Operatör bazında raporlama vb…
 • Gelişmiş Çapraz raporlama sistemine sahiptir.
 • Otomatik fiş ve Bilet basma (OPSIYONEL)
 • Isletim Sistemi Windows 2000/XP /Vista/7/Server
 • Plaka Tipleri Dikdörtgen,kare,resmi,çerçevesiz,(App)Turkiyede ilk
 • Desteklenen Ekran Çözünürlükler 1920×1080(FullHD), 1280×720( HD),800×600, 640×480, 704×576, 704×288, 352×288
 • Desteklenen Maximum Görüntü hızı 200 FPS
 • Desteklenen Veritabani
 • Mysql,MSsql,Firebird,SqlLite,BDE,Access DB,TEXT
 
1 – Sistem Paketi ve Donanımlar
  • Plaka Tanıma ve Kontrol Yazılımı
  • Yazılımımız 2 kamerda ve 4 kamera Destekleyen versionları vardır.
  • Windows uyumludur.
  • Özel uygulamalarınız için yazılımıza ilaveler yapılır (opsiyonel)

2 – USB bağlantılı Kontrol ünitesi

 Sistem Kontrol ünitesi tarafımızdan geliştirilmiş olup yazılım ile uygumlu çalışan bir yapıya sahiptir. Ünitemiz kullanıcıya esnek arayüz sa ğlamaktadır  ve sürekli gelişmeye açık bir elektronik kontrol sistemine sahiptir.Üzerinde 2 adet role çıkışı bulunmaktadır yazılım tarafından kontrol edilen bu çıkışlar ile kullanıcı Bariyer,Otomatik kapı, Mantar duba  vb.. Üniteleri kolayca kontrol edebilmektedir.Yazılım üzerinde her role için ayrı ayrı çekili kalma süresi  0.1sn ile 9.9 saniye arasında set edilebilmektedir.

”Ayrıca 2 adet sinyal girişi vardır optik izoleli bu girişlere araç algılama dedektörü vb.. Üniteler  takılabilinir.”
 
Opsiyonel Özellikler
 
  • Geçiş Kontrol Sistemleri için 26bit Wiegand data çıkışı
  • 232 , 485 vb.. Portlar üzerinden
  • Kantar Sistemleri için Seriport üzerinde vb.. Data alışverişi yapılır.
  • İsteğe Özel Yazılımsan ve Donanımsal Özellikler İlave edilir.

 

3- Yüksek Kalitede görüntü Yakalama Kart

Sistemimizde kullandığımız görüntü yakalama kartı yüksek kaliteli ve hızlı görüntü alma imkanı sunar.Bord üzerinde her kanal için ayrı ayrı görüntü işlemcisi mevcuttur.Bu sayede kamera başına saniyede 100  kare görüntü yakalama hızına sahiptir.Kullanılacak bilgisayarın PCI portuna takılır 4 kamera girişi vardır.Tak kullan özelliği olup, yazılım tarafından direk desteklenmektedir.
 

 

Yazar hakkında:
1972 Ankara Doğumlu. Kapalı Devre Kamera Sistemleri - Access Kontrol Sistemleri - Elektronik Güvenlik Sistemleri - Otopark Otomasyon Sistemleri konusunda uzman olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. salim@salimusta.com

Detaylı bilgiler için [giriş yap] yada [üye ol]. [?]otoparkci yazdı:

ustacım, sistem hakkında epey detaylı bilgi vermişsiniz .Bundan dolayı teşekkür ederim..Fiyat hakkında da bilgi verebilirmisiniz .

salimusta yazdı:

ustacım, sistem hakkında epey detaylı bilgi vermişsiniz .Bundan dolayı teşekkür ederim..Fiyat hakkında da bilgi verebilirmisiniz .

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Fiyat konusunda Yaşar UĞUR ile görüşmeniz gerekmektedir. iletişim : 0 533 475 24 51

Hobi Bilişim
Plaka tanıma sistemi olarak uygun çözüm.

http://www.hobibilisim.com

salimusta yazdı:

Sistemler çok güzel…Başarılarınızın devamını dilerim.