Kapalı Devre Kamera Kontrol Sistemleri (CCTV) CCTV Sisteminin anlamı Kapalı devre televizyon sistemidir. Yani havadan yayın yapmadan kablolu dağıtımla dahili bina içi görüntü yayını anlamına gelir. Kapalı devre kamera sistemleri (CCTV), kameralar ile alınan görüntülerin izlenmesini ve/veya kaydedilmesini sağlayan sistemlerdir. CCTV Sistemleri, temel olarak bir merkezden birden...devamı..

Kapalı Devre Kamera Kontrol Sistemi ( CCTV )

Kapalı Devre Kamera Kontrol Sistemleri (CCTV)

CCTV Sisteminin anlamı Kapalı devre televizyon sistemidir. Yani havadan yayın yapmadan kablolu dağıtımla dahili bina içi görüntü yayını anlamına gelir. Kapalı devre kamera sistemleri (CCTV), kameralar ile alınan görüntülerin izlenmesini ve/veya kaydedilmesini sağlayan sistemlerdir. CCTV Sistemleri, temel olarak bir merkezden birden çok yerin görsel olarak kontrol edilmesi ve kayıt tutulması (belgelenmesi) amaçlı kullanılır.

Günümüzde “Kapalı Devre Kamera Kontrol” (CCTV) sistemleri artık gündelik

hayatımızın bir parçası haline geldi. Evlerde iş yerlerinde mağaza ve alış veriş merkezlerinde kameraların güvenlik amaçlı kullanılması son derece yaygınlaştı. CCTV teknolojisindeki gelişmeler sonucunda video ile gözetim, günümüzde mevcut olan en değerli korunma, güvenlik ve yönetim aracı halini almıştır. Mağazalar hırsızları ve dürüst olmayan çalışanları izlemek, asılsız kaza iddialarına karşı kanıt toplamak ve birbirinden yüzlerce kilometre uzaklıkta olabilen mağazalarda sergilenen malları gözetim altında tutmak için CCTV sistemlerinden yararlanmaktadır. İmalatçılar, hükümetler, hastaneler ve üniversiteler ziyaretçilerin ve çalışanların kimliğini tespit etmek, tehlikeli çalışma bölgelerini izlemek, hırsızlığa karşı korunmak ve bina ve park alanlarında güvenliği sağlamak için CCTV sistemleri kullanmaktadır. Teknolojinin mümkün kıldığı ölçüde CCTV sistemleri için yeni kullanım imkanları da doğmaktadır. Korunma ve güvenlik alanındaki faydaları dikkate değerdir.

Ancak, şunu da akılda tutmak gerekir ki CCTV sistemleri kendi başlarına bir koruma sağlamazlar. Sistemi kullanan kişiler onun kapasitesi hakkında bilgi sahibi, kullanımında vasıflı olmalı ve kameraya yakalanan görüntü ve olaylara derhal tepki verebilmelidir.

 

 

Yazıya ait etiketler: , ,

Yazar hakkında:
1972 Ankara Doğumlu. Kapalı Devre Kamera Sistemleri - Access Kontrol Sistemleri - Elektronik Güvenlik Sistemleri - Otopark Otomasyon Sistemleri konusunda uzman olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. salim@salimusta.com

Detaylı bilgiler için [giriş yap] yada [üye ol]. [?]
Yorumlara kapalıdır.