İhtiyaç haline gelen metal dedektörler kişilerin üstlerinde taşıdığı metal yoğunluğu olan silah, bıçak v.b. nesneleri algılamaktadır.Bina girişlerinde, Özellikle kalabalık mekanlarda ziyaretçilerin üzerlerinde bulunan metal tehdit unsurlarının, sağlık ve güvenlik standartlarından ödün vermeden, en hızlı ve güvenilir şekilde tespit edilmesi için...devamı..

KAPI TİPİ METAL DEDEKTÖRLER

İhtiyaç haline gelen metal dedektörler kişilerin üstlerinde taşıdığı metal yoğunluğu olan silah, bıçak v.b. nesneleri algılamaktadır.Bina girişlerinde, Özellikle kalabalık mekanlarda ziyaretçilerin üzerlerinde bulunan metal tehdit unsurlarının, sağlık ve güvenlik standartlarından ödün vermeden, en hızlı ve güvenilir şekilde tespit edilmesi için kullanılmaktadırlar.Şüpheli cisimlerin miktarlarını belirleyebilmenin yanında, algılayıcı panellerdeki verici ve alıcı devreler sayesinde metallerin, taşıyanın vücudunun hangi bölgesinde olduğunu da kullanıcıya gösterebilmektedir.Detektörler metal nesnelere karşı çok yüksek seçiciliğe sahip olup, elektromanyetik parazitlerden etkilenmeyecek tarzda, tümleşik yapısı ve güvenilirliği ile, en ileri elektronik teknoloji kullanılarak tasarlanmış ve imal edilmiştir.Metal Detektörlerinin düşük alarm seviyelerinde güvenle çalışabilmesi, örnek olarak havaalanlarında yolcu geçişi kontrolü için kolaylıkla kullanılabilir.

Bankacılık uygulamalarında, metal çerçevelerin yaydığı elektromanyetik parazitlere uyumluluğu ölçen ve özel bir ölçme sistemi olan -FQ * – parametresi, sistem kurucularına ve güvenlik noktalarındaki görevlilere Metal Detektörlerinin performansını ve güvenilirliğini en doğru şekilde ifade etmek için kullanılır. 

Metal Detektörleri bu temel özellikleriyle, dış parazitlerden etkilenmeden ve insan akışını aksatmadan silahların kesin olarak algılanması ve her türlü karmaşık uygulamalar için kullanılabilir.

Yazar hakkında:
1972 Ankara Doğumlu. Kapalı Devre Kamera Sistemleri - Access Kontrol Sistemleri - Elektronik Güvenlik Sistemleri - Otopark Otomasyon Sistemleri konusunda uzman olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. salim@salimusta.com

Detaylı bilgiler için [giriş yap] yada [üye ol]. [?]
Yorumlara kapalıdır.