Fiber kablo üzerinden Analog kamera aktarımı yapmak için 1 adet Verici/transmitter ve 1 adet Alıcı/receiver cihazlarına ihtiyaç duyulur. Eğer PTZ’ye ihtiyaç varsa bu cihazlar seçilirken Video+data şeklinde seçilmelidir. Data olarak 1 adet RS485 return data yeterlidir.  Transmitter ve receiver cihazları belirli bir kanal sayısına sahiptir. Örneğin 1 , 2 , 3, 4 kanal vs....devamı..

Ptz Fiber Bağlantı

Fiber kablo üzerinden Analog kamera aktarımı yapmak için 1 adet Verici/transmitter ve 1 adet Alıcı/receiver cihazlarına ihtiyaç duyulur. Eğer PTZ’ye ihtiyaç varsa bu cihazlar seçilirken Video+data şeklinde seçilmelidir. Data olarak 1 adet RS485 return data yeterlidir.

 Transmitter ve receiver cihazları belirli bir kanal sayısına sahiptir. Örneğin 1 , 2 , 3, 4 kanal vs. Herbir kanal 1 adet analog kamera için kullanılır. Bir noktada 4 adet analog kameranız varsa bu 4 adet analog kamera için 4 kanallı verici-alıcı cihaz çiftine ihtiyaç vardır.

 Fiber kablo seçimi yapılırken , öncelikle singlemod yada multimode kablo mu kullanılacak belirlenmelidir. Bu belirlenirken mesafe dikkate alınmalıdır. Ayrıca alıcı verici cihazların fiber portu buna göre seçilmelidir. Herbir transmitter ve receiver çifti için 1 adet fiber kıl gereklidir. 1 kanallı alıcı verici içinde 4 kanallı alıcı verici cihaz içinde 1 core fiber yeterlidir.

Kamera, verici cihaza koaksiyel kablo ile bağlanır. Monitör , DVR gibi cihazlar ise alıcı tarafında koaksiyel kablo ile bağlanır. Ayrıca data bağlantıları yukarıdaki şekildeki gibi bağlanmalıdır.

Yazıya ait etiketler: , , , , , ,

Yazar hakkında:
1972 Ankara Doğumlu. Kapalı Devre Kamera Sistemleri - Access Kontrol Sistemleri - Elektronik Güvenlik Sistemleri - Otopark Otomasyon Sistemleri konusunda uzman olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. salim@salimusta.com

Detaylı bilgiler için [giriş yap] yada [üye ol]. [?]
Yorumlara kapalıdır.