Magic Face Yüz Tanımalı Kapı Açma Sistemi            Günümüzde güvenli geçiş kontrol sistemleri önemini iyice arttırmış olup, kartlı geçiş ve parmak izli geçiş kontrolünden sonraki en yeni çıkan teknoloji, Yüz tanıma sistemidir. Ofis kapıları, ev kapıları, depo kapıları, asansör kapıları başta olmak üzere yüksek güvenlik gerektiren bir çok kapı...devamı..

Yüz tanımlama Sistemleri

Magic Face Yüz Tanımalı Kapı Açma Sistemi

          

Günümüzde güvenli geçiş kontrol sistemleri önemini iyice arttırmış olup, kartlı geçiş ve parmak izli geçiş kontrolünden sonraki en yeni çıkan teknoloji, Yüz tanıma sistemidir. Ofis kapıları, ev kapıları, depo kapıları, asansör kapıları başta olmak üzere yüksek güvenlik gerektiren bir çok kapı geçişinde artık Magic Face Yüz tanıma sistemi kullanılmaktadır.

YÜZ TANIMA SİSTEMİN KURULUMU;

Güvenli geçişin gerek duyulduğu kapının girişine istenirse de çıkışına Magic Face MF 302 Yüz tanıma terminali kurulur.Kapıya elektronik kilit karşılığı veya kapı cam kapı ise manyetik kilit takılır. Kapıdan geçmeye yetkisi olan kişilerin yüzleri Magic Face MF 302 Yüz tanıma cihazına tanıtılır. Ortalama bir kişiyi yüz tanıma cihazına tanıtmak yaklaşık 30 saniye olup firmamızın eğitimini verdiği kişi ya da kişiler rahatlıkla yeni gelen kişilerin yüzlerini sisteme tanıtabilir yahut ayrılan kişilerin yüzlerini yüz tanıma sisteminden silebilir. Tanımlama işlemini sadece tanımlama yetkisi verilen admin yüzler yapabilir.Tanımalama menüsüne bastıklarında ilk önce kendi yüzlerini okutup yetkiye sahip olduklarını gösterirler.Yüz tanıma cihazı eğer önceden tanımlı ise yüzünü okutan kişinin cihazın ayarlar menüsüne müdahalesine izin verir.Yüz tanıma sistemi istenirse kesintisiz güç kaynağı ile beslenebilir.Cihaz standalone (tek başına bilgisayardan bağımsız)olarak çalışabildiği gibi eğer Geçiş kontrol programı ile entegrasyonu sağlanmışsa online ve offline özellikleriyle de çalışabilmektedir. Geçiş kontrol programı ilaveten hangi yüzlerin hangi saatler aralığında hangi kapılardan geçebileceğini de yetkilendirir. Örneğin; Odayı temizlemekle yükümlü olan personel sadece 08:30 ile 19:00 arasında kapıyı açabilir dediğiniz zaman o kişi sadece tanımlı saatler arasında o kapıyı kullanabilecektir. Tanımlı olmayan saatler arasında yüzünü okuttuğu zaman cihaz onu yüz tanıma makinesi, tanımayacak ve geçişine müsaade etmeyecektir.

YÜZ TANIMA SİSTEMİNİN ÇALIŞMASI;

Tanımlama işleminin ardından artık yüzü tanıtılan kişinin cihazın yanına 2 adım yaklaşması tarama işleminin başlamasına yeterli olacaktır. Magic Face MF 302 Yüz tanıma terminali herhangi bir yüz algıladığı zaman kamerasını açar çekmiş olduğu video içinde ilk olarak kişinin yüzünü bulur ve işaretler. Hemen akabinde işaretlemiş olduğu bölgeyi gelişmiş yüz tarama algoritması ile tarar ve daha önceden taranarak hafızasına kaydedilen yüzler ile karşılaştırır. Eğer o anda yüzünü okutan kişiye geçiş yetkisi verilmiş ise yüz tanıma sistemi ekranına o kişinin adını yazar, Türkçe ve sesli olarak “ Teşekkürler” der. Magic Face MF 302 Yüz tanıma sistemi yüzü tanıdıktan sonra kapıya takılmış olan elektronik yahut manyetik kapı kilidine tetik göndererek kapının açılmasına müsaade eder. Eğer çıkışa da Magic Face MF 302 Yüz tanıma terminali takılmış ise aynı işlemi çıkıştada gerçekleştirir. Magic Face MF 302 Yüz tanıma sistemi, yapmış olan giriş ve çıkışları hafızasına alır ve Bilgisayara gönderir.Kullanıcılar daha sonradan Kapı bazında, yüz tanıma cihazı bazında, kişi bazında, departman bazında ve tüm personel bazında ayrı ayrı raporlarını alabilirler.Gelişmiş Geçiş kontrol yazılımı, kullanıcıların kendi raporlarını dizayn edebilmelerine imkan sağlamakla birlikte istenirse yapılan giriş çıkışları anlık olarak tanımlı e-mail adreslerine mail olarak gönderebilir yahut yine önceden tanımlanmış cep telefonlarına şu tarihte, şu saatte, şu kişi, şu kapıdan girdi veya çıktı şeklinde anlık kısa mesaj gönderebilir.

Yazıya ait etiketler:

Yazar hakkında:
1972 Ankara Doğumlu. Kapalı Devre Kamera Sistemleri - Access Kontrol Sistemleri - Elektronik Güvenlik Sistemleri - Otopark Otomasyon Sistemleri konusunda uzman olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. salim@salimusta.com

Detaylı bilgiler için [giriş yap] yada [üye ol]. [?]
Yorumlara kapalıdır.