GPRS Modül asıl veya yedek olarak çalışabilir GPRS / CSD / SMS haberleşmesi ile sinyalleri iletir. Mesajlar CONTACT ID protokolü ile gönderilir. Ayrıca 4 SMS numarasına mesaj gönderebilir. SAVESA, TELETEK Panelleri ile DATA üzerinden çalışır. Kominikatör üzerinden diğer panellerle S 11 Modülü ile çalışır. Programlanabilir giriş mevcuttur. PGM / SMS ile uzaktan kontrol...devamı..

G7 GPRS MODUL PROGRAMLAMASI

GPRS Modül asıl veya yedek olarak çalışabilir

GPRS / CSD / SMS haberleşmesi ile sinyalleri iletir.

Mesajlar CONTACT ID protokolü ile gönderilir.

Ayrıca 4 SMS numarasına mesaj gönderebilir.

SAVESA, TELETEK Panelleri ile DATA üzerinden çalışır.

Kominikatör üzerinden diğer panellerle S 11 Modülü ile çalışır.

Programlanabilir giriş mevcuttur.

PGM / SMS ile uzaktan kontrol edilebilir.

Harici bağlantı ile kullanılabilir.

GPRS modülü programlama yazılımı ücretsizdir.

Uzak erişim ile yazılım güncellemesi yapılabilir.

G7 GSM / GPRS UNIVERSAL Modüle Programı IPcom üzerinden resimlerdeki gibi yaptım.Modül, Reciever ile iletişim sağladı ve datalarını sorunsuz bir şekilde göndermeye başladı. Resimlerdeki tüm ayarlar ve iletişim portları benim ADSL modemimde cihazlara yönlendirdiğim portlar dır.Siz bu portların ve statik Ip adreslerinin yazılacağı kısımları kendi ayarlarınız ile değiştirin.Aksi takdirde hiç bir zaman iletişim sağlayamazsınız.Sürekli hata alırsıznız..

G7 Modülün alarm panellerine göre bağlantıları değişiklik gösteriyor.Aşağıda bu değişikliği resimler yardımı ile bilgilerinize sunuyorum.Paradox Esprit modelinde serial çıkışının bulunduğu soket üzerinde DC 12 Volt bulunmadığı için ( DC 5V var ) sadece Esprit modelinde GPRS beslemesini panelin AUX çıkışından almak gerekir.Diğer modellerde böyle bir sorun yok.Bilginize.

SPECTRA SP5500, SP6000, SP7000, 1727, 1728, 1738

MAGELLAN MG5000, MG5050, DIGIPLEX EVO48

EVO192, EVO96, NE96

ESPRIT E55, 728ULT,738ULT

Yazar hakkında:
1972 Ankara Doğumlu. Kapalı Devre Kamera Sistemleri - Access Kontrol Sistemleri - Elektronik Güvenlik Sistemleri - Otopark Otomasyon Sistemleri konusunda uzman olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. salim@salimusta.com

Detaylı bilgiler için [giriş yap] yada [üye ol]. [?]


Yorumlara kapalıdır.