GPRS Modül asıl veya yedek olarak çalışabilir GPRS / CSD / SMS haberleşmesi ile sinyalleri iletir. Mesajlar CONTACT ID protokolü ile gönderilir. Ayrıca 4 SMS numarasına mesaj gönderebilir. SAVESA, TELETEK Panelleri ile DATA üzerinden çalışır. Kominikatör üzerinden diğer panellerle S 11 Modülü ile çalışır. Programlanabilir giriş mevcuttur. PGM / SMS ile uzaktan kontrol...devamı..

G7 GPRS MODUL PROGRAMLAMASI

GPRS Modül asıl veya yedek olarak çalışabilir

GPRS / CSD / SMS haberleşmesi ile sinyalleri iletir.

Mesajlar CONTACT ID protokolü ile gönderilir.

Ayrıca 4 SMS numarasına mesaj gönderebilir.

SAVESA, TELETEK Panelleri ile DATA üzerinden çalışır.

Kominikatör üzerinden diğer panellerle S 11 Modülü ile çalışır.

Programlanabilir giriş mevcuttur.

PGM / SMS ile uzaktan kontrol edilebilir.

Harici bağlantı ile kullanılabilir.

GPRS modülü programlama yazılımı ücretsizdir.

Uzak erişim ile yazılım güncellemesi yapılabilir.

G7 GSM / GPRS UNIVERSAL Modüle Programı IPcom üzerinden resimlerdeki gibi yaptım.Modül, Reciever ile iletişim sağladı ve datalarını sorunsuz bir şekilde göndermeye başladı. Resimlerdeki tüm ayarlar ve iletişim portları benim ADSL modemimde cihazlara yönlendirdiğim portlar dır.Siz bu portların ve statik Ip adreslerinin yazılacağı kısımları kendi ayarlarınız ile değiştirin.Aksi takdirde hiç bir zaman iletişim sağlayamazsınız.Sürekli hata alırsıznız..

G7 Modülün alarm panellerine göre bağlantıları değişiklik gösteriyor.Aşağıda bu değişikliği resimler yardımı ile bilgilerinize sunuyorum.Paradox Esprit modelinde serial çıkışının bulunduğu soket üzerinde DC 12 Volt bulunmadığı için ( DC 5V var ) sadece Esprit modelinde GPRS beslemesini panelin AUX çıkışından almak gerekir.Diğer modellerde böyle bir sorun yok.Bilginize.

SPECTRA SP5500, SP6000, SP7000, 1727, 1728, 1738

MAGELLAN MG5000, MG5050, DIGIPLEX EVO48

EVO192, EVO96, NE96

ESPRIT E55, 728ULT,738ULT

Yazar hakkında:
1972 Ankara Doğumlu. Kapalı Devre Kamera Sistemleri - Access Kontrol Sistemleri - Elektronik Güvenlik Sistemleri - Otopark Otomasyon Sistemleri konusunda uzman olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. salim@salimusta.com

Detaylı bilgiler için [giriş yap] yada [üye ol]. [?]Yüksel SAATCI yazdı:

Bu ürünü nerden temin edebilriz
Hangi alarm merkezine bağlayabiliriz

salimusta yazdı:

Sayın Yüksel SAATCİ merhaba ; ürünü ben yani salimusta ile iletişime geçerek kaç adet istediğinizi ve hangi panellerde kullanacağınızı bildiriseniz.En yakın zamanda ürünün elinizde olacağından şüpheniz olmasın..Merkez olarak Ankara’da DEVRE GÜVENLİK Alarm İzleme Merkezi’ne bağlatabilirsiniz. Saygılarımla,

M. Meriç TENŞİ yazdı:

Merhaba Salim Bey, kendi evimdeki alarm sistemine bu modulu takmak istiyorum. SMS mesaji ile kullanmak ideal geldi. Paneldeki tüm durumlardan haberdar ediliyor muyum acaba? Ornegin panel arızalanirsa bu tur bilgileri de gonderiyor mu alarmlarin disinda? Ya da panel ile arasindaki iletisim koparsa bilgisi geliyor mu?Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

salimusta yazdı:

Merhaba….
GSM modül panelden aldığı kuru kontak sayesinde içerisine daha evvel kayıt edilen numaraları aramak şartı ile alarm bilgisini telefona mesaj şeklinde okuyarak tamamlar.Her hangi bir sistem bilgisini göndermez..Ancak sisteme GPRS modul ileve edilmiş ise sistem bilgisi ve alarm bilgisi gönderme olanağı vardır..

Alper GÜZEL yazdı:

Merhaba Salim Usta bende bu ürün mevcut ama programı kaybettim sizde var mıdır acaba.

salimusta yazdı:

Olması Lazım..Siz hangi amaç için kullanıyorsunuz bu cihazı …Biliyorsunuz bir merkeze bağlı olarak çalışıyor . Tek başına bir iş görmüyor.