A-traq Nedir? A-traq Merkezi Alarm İzleme Değerlendirme İstasyonları için modüler çözümler getiren geniş kapsamlı Türkçe bir yazılım otomasyon projesidir. Kısaca sorunsuz, türkçe destekli, dünya çapındaki kaliteli rakip ürünlerin tüm özelliklerini bünyesinde bulunduran bir alarm merkezi yazılımı arıyorsanız doğru yerdesiniz. A-traq’in Getirdikleri Windows...devamı..

A-traq

A-traq Nedir?

A-traq Merkezi Alarm İzleme Değerlendirme İstasyonları için modüler çözümler getiren geniş kapsamlı Türkçe bir yazılım otomasyon projesidir. Kısaca sorunsuz, türkçe destekli, dünya çapındaki kaliteli rakip ürünlerin tüm özelliklerini bünyesinde bulunduran bir alarm merkezi yazılımı arıyorsanız doğru yerdesiniz.

A-traq’in Getirdikleri

Windows tabanlı bir yazılımdır. Alt yapı olarak Microsoft SQL Server veritabanını kullanmaktadır. Böylece her türlü farklı raporların tasarımı rahatlıkla sağlanabilmektedir. Otomatik sistem denetleme ve yedekleme sağlanmaktadır. Ölçeklenebilir bir yapı kurulabilmektedir.

 A-traq Lite versiyonu şu modüllerden oluşmaktadır.

 • A-traq Lite Terminal
 • A-traq Lite Communicator
 • SMS Modülü 
 • Web User Modülü
 • Web Teknik Servis Modülü
 • Web Management Modülü

Alarm Merkezi Açısından Getirdikleri

 1. Bir aboneden gelen grup alarmlar için tek seferde değerlendirme yapılabiliyor bu da operatör alarm değerlendirme süresini oldukça kısaltıyor.
 2. Tüm operatör işlemleri tek tek loglanıyor ve bunlarla ilgili aylık haftalık istatistiki raporlar alınabiliyor. Bu sayede çalışma oranına göre operatör prim sistemi geliştirilebiliyor. Ayrıca bir yanlış uygulama durumunda uygulamayı yapan operatör rahatlıkla tespit edilebiliyor.
 3. Otomatik telefon araması. A-traq aranacak numarayı operatörün elle çevirmesine ihtiyaç duymadan otomatik olarak çevirebiliyor. Bu da alarm değerlendirme süresini kısaltıyor.
 4. Test sinyali kontrolü 1 saate kadar indirilerek yapılabiliyor.
 5. Sinyal takibi sadece test sinyali olan aboneler için değil tüm aboneler için yapılıyor. Böylece abone kendi sisteminin sürekli kontrol edildiğini hissediyor.
 6. Bir müşteriye ait tüm abonelerin açılış kapanış raporları operatörün hazırlamasına gerek olmadan otomatik olarak hazırlanabiliyor. Faks veya e-posta yoluyla günlük olarak otomatik gönderiliyor.Bu özellik zincir mağazaları sisteme dahil etmek için büyük bir avantaj sağlıyor.
 7. Tüm abone ve müşteri kayıtları tek tuşla excel’e aktarılabiliniyor.
 8. Alarm anında program tarafından istenilen alarm sesi tonunda operatör uyarılabiliyor.
 9. En küçük detay işleme kadar operatör yetkilendirmeleri yapılabiliyor.
 10. 10.000 abone üstü desteği ve her türlü receiver ile çalışabilme olanağı sağlanıyor. Birden fazla receiverın hepsini biraraya toplamak için A-traq sorunsuz bir çözüm oluşturuyor.
 11. Herhangi bir alarm değerlendirme işleminde rapor yazmak fare ile tek tıklamayla yapılabiliyor.
 12. Her abone için ayrı protokol tablosu yerine özelleştirilebilir standart protokol tabloları kullanılıyor. Böylece protokol üzerindeki en küçük değişiklik tüm abonelere yansıtılabiliyor.
 13. A-traq otomatik olarak rapor basım tarihlerini müşteri tiplerine göre günlük olarak hatırlatıyor.
 14. Müşteri tipi ve anlaşma tipi kavramlarıyla bir alarm merkezinin finanssal analiz raporunu dökebiliyor. Böylece karar destek sistemi olarak da görev yapıyor.
 15. Teknik servis formları, bağlanan aboneler ve kesilen aboneler raporları otomatik olarak hazırlanabiliyor.

Müşteri Açısından Getirdikleri

 1. Açılış kapanış takibi, erken açılış,geç açılış, erken kapanış, geç kapanış gibi 4 ayrı şekilde ve ayrı ayrı toleranslar verilerek yapılabiliyor. Bu özellik sayesinde işyeri sahibinin, işyerim şu saate kadar açılmazsa, şu saatten önce kapanırsa, şu saate kadar kapanmazsa, şu saatten önce açılırsa gibi direktifleri kolaylıkla program tarafından alarm olarak operatör önüne düşürülebiliniyor.
 2. İstenildiği takdirde her müşteri için açılış kapanış raporu A-traq tarafından otomatik olarak e-posta ve faks yoluyla gönderilebiliyor.
 3. Abonenin ev yada işyeri planı bilgisayara yüklenebiliyor ve bir alarm durumunda o plandan hangi bölgeden alarm geldiği operatör tarafından takip edilebiliyor ve böylece polise yada jandarmaya alarm hakkında detaylı bilgilendirme hizmeti verilebiliyor.
 4. Her abonenin panel markası ve modeli set edilebiliyor. Böylece ilgili teknik servise panel modeliyle ilgili bilgi verilirken müşteriye de panelin kullanılımıyla ilgili detaylı bilgi girilen klavuzdan rahatlıkla verilebiliyor.
 5. Web management tool sayesinde alarm merkezinin çalışması ile ilgili her türlü yönetim raporu web üzerinden doğrudan veritabanından alınabiliyor. (Toplam abone sayısı, günlük değerlendirilen sinyal sayıları, günlük bağlanan/kesilen aboneler, satıcı firmalara göre abone sayıları vb. gibi bir çok rapor)
 6. Web user tool sayesinde her abone kendisine ait web şifresiyle internetten canlı olarak sinyallerini ve raporlarını görebiliyor. Çoğu aboneye, bu sayede posta yollu rapor gönderme gereksinimi ortadan kalkmış oluyor bu da alarm merkezi için büyük bir maddi tasarrufa neden oluyor.
 7. Web technician tool sayesinde her satıcı firma ve teknik servis kendi abonelerinin bilgilerini bölge listelerini internetten otomatik olarak güncelleyebiliyor, alarm merkezinde kaç aboneye sahip olduklarını hangi abonelerden arıza geldiğini görebiliyorlar.
 8. Client destekli güvenlik sistemleri özelliği sayesinde özel güvenlik ekibine sahip kurumlar/siteler vb. sistemlerini kendi ekranlarından denetlebiliyorlar. Bu tür kurumlardan gelen sinyaller A-traq tarafından ilgili kurum/site güvenlik merkezine internet üzerinden online olarak gönderiliyor ve böylece ilgili güvenlik ekibi de olay ile ilgili aranmaya ihtiyaç olmadan uyarılmış oluyor.

A-traq Lite Ekran Görüntüleri

             

             

            

  
 

Yazar hakkında:
1972 Ankara Doğumlu. Kapalı Devre Kamera Sistemleri - Access Kontrol Sistemleri - Elektronik Güvenlik Sistemleri - Otopark Otomasyon Sistemleri konusunda uzman olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. salim@salimusta.com

Detaylı bilgiler için [giriş yap] yada [üye ol]. [?]


Yorumlara kapalıdır.