Alarm sistemi alırken dikkat edilmesi gerekenler Güvenlik Sektöründe firmaların artmasıyla beraber ürün yelpazesi de genişlemektedir. Genel olarak kullanıcılar hangi ürünün diğer ürünlerden daha teknolojik olduğunu ve kullanışlı olduğunu normal olarak bilemezler. Kullanıcı olarak dikkat etmeniz gereken bir kaç noktada sizi bilgilendirmek isteriz. 1- Sistem...devamı..

Alarm sistemi alırken

 

 

Alarm sistemi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Güvenlik Sektöründe firmaların artmasıyla beraber ürün yelpazesi de genişlemektedir. Genel olarak kullanıcılar hangi ürünün diğer ürünlerden daha teknolojik olduğunu ve kullanışlı olduğunu normal olarak bilemezler.

Kullanıcı olarak dikkat etmeniz gereken bir kaç noktada sizi bilgilendirmek isteriz.

1- Sistem kurulduktan sonra montajcı firma ile birlikte bir senaryo eşliğinde sisteminizi muhakkak test edin.

2- Cihazlar kablo kesilmesine ve kapaklarının açılmasına karşı sabotaj korumalıdır. Gerekirse cihaz gündüz modundayken kapaklardan birini açtırın…(Bu durumda sabotaj alarmı almalısınız)

3- Alarm sisteminiz kurulduktan sonra telefon hattından mesaj gönderimi yapıyor mu? Ya da İzleme Merkezine bağlıysanız haberleşme yapıyor mu? Montaj ekibi gitmeden kontrolünü yaptırın.

4- Bazı firma/şahıslar kontrol panelinin içine 12V 7Ah sığdığı halde 12V 1,2Ah v.b. daha zayıf akü koymaktadır. Bu, elektrik kesintisinden sonra sistemin ne kadar uzun süre ile çalışabileceği ile orantılıdır.Özellikle sorunuz…!

5- Piyasada GÖZ olarak bilinen ürün P.I.R. dedektördür. Açılımı Pasif Infra Red’dir.Değişik bir çok modeli bulunan bu dedektörlerin algılama mesafeleri ve açıları değişiktir.

6- Hava basıncıyla çalışan ürünler kesinlikle profesyonel güvenlik ürünleri değillerdir. Cihaz üstünde hassasiyet kademeleri bulunmakta. En hassas kademe yanlış alarma sebep vermektedir. Diğer kademelerde ise kapı ve pencereleri yavaş açtığınızda alarm çalmamaktadır.

Yazıya ait etiketler: , ,

Yazar hakkında:
1972 Ankara Doğumlu. Kapalı Devre Kamera Sistemleri - Access Kontrol Sistemleri - Elektronik Güvenlik Sistemleri - Otopark Otomasyon Sistemleri konusunda uzman olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. salim@salimusta.com

Detaylı bilgiler için [giriş yap] yada [üye ol]. [?]


Yorumlara kapalıdır.